Prva utakmica drugog kola grupe B

Portugal se provukao protiv Maroka: Ronaldo ponovo čovjek odluke

Sport 20.06.18, 15:58h

Prvi susret drugog kola grupe B igrali su Portugal i Maroko, a pobjedu od 1:0 je slavio aktuelni prvak Evrope.

Portugal je odlično otvorio utakmicu, pa su već u 4. minutu preko Ronalda stigli do vodstva.

Nakon ovog pogotka igra na terenu se rasplamsala, pa su i jedna i druga ekipa konstantno bile u opasnim prilikama, ali rezultat se nije mijenjao pa je ostalo 1:0.

U drugom poluvremenu Maroko se totalno otvorio, te su imali nekoliko izglednih prilika, ali nisu ih iskororistili.

Ronaldo je također imao priliku da dva puta iz slobodnjaka uputi opasan udarac, ali oba pokušaja su završila u živom zidu Maroka.

Na samom kraju susreta Marokanci su imali opasne kontranapade, a Benatia je u sudijskoj nadoknadi mogao savladati Rui Patricija, međutim Pepe je izblokirao njegov udarac te je ostalo 1:0 za Portugal.

Iako je u ovom duelu Portugal bio nešto slabija ekipa, uspjeli su slaviti i tako doći do četvrtog boda u grupi B, dok je Maroko i nakon drugog kola ostao bez bodova.

(Sport Centar, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/az)