VIDEO/ Drugi meč 1. kola grupe H

Velike greške poljske odbrane Senegalci sretno i spretno kaznili

Sport 19.06.18, 19:05h

Senegal je drugom meču 1. kola grupe H Svjetskog prvenstva u Rusiji savladao Poljsku sa 2:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja, ali Sengal je do vodstva stigao u 37. minuti. Gueye je šutirao sa vrha kaznenog prostora, a Cionek nespretno skrenuo loptu u vlasitu mrežu za 1:0.

U nastavku je prvi prijetio Lewandowski iz slobodnog udarca u 51. minuti, ali je N'Diaye dobro odbranio. I onda u 61. minuti ponovo je poljska odbrana spavala, a nakon što je Szczsesny istrčao van kaznenog prostora, Niang ga je u punom sprintu zaobišao i lagano je postigao gol za velikih 2:0.

Napadala je Poljska do kraja, ali sve što su uspjeli je gol Krychowiaka pet minuta prije kraja za utješeni pogodak i poraz od 2:1.

(Sport Centar, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/az)