Mostarci proslavljaju novu titulu

Ispisana istorija: Zrinjski treći put uzastopno prvak Bosne i Hercegovine!

Sport 05.05.18, 19:30h

Zrinjski je došao do šeste titule prvaka Bosne i Hercegovine, te treću uzastopnu, čime su ispisali historiju, jer to ranije nije uspio uraditi niti jedan drugi klub

Zrinjski je slavio u 50. hercegovačkom derbiju protiv Širokog Brijega u utakmici osmog kola Lige za prvaka (3:1), te su Plemići tako došli do titule prvaka Bosne i Hercegovine i to treći put uzastopno.

Mostarski klub poveo je već nakon 50 sekundi igre. Poslije ubacivanja Filipovića iz kornera, Barišić je postigao pogodak za 1:0. Domaći su prijetili i u četvrtoj minuti kada je Handžić bio u šansi, no lopta je završila u rukama Bilobrka.

Handžić je u 16. minuti ponovo bio u šansi, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu. Uslijedio je jedan mirniji period igre, a vrijedi istaći samo da je Bilbija imao priliku u 27. minuti. Veliku šansu Plemići su imali u 35. minuti kada je pokušao Handžić.

U nastavku utakmice ponovo je Zrinjski taj koji je prvi prijetio. U 48. minuti Bencun je prenuo prema golu gostiju, ali je izblokiran u posljednji čas. Plemići su u 53. minuti udvostručili prednost, a strijelac je bio Bilbija.

Menalo je bio u prilici za goste u 65. minuti, no nije bilo promjene rezultata, a četiri minute poslije na drugoj strani Bilbija je uputio udarac. Široki Brijeg bio je blizu smanjenja rezultata u 74. minuti, no Lončar je poslao loptu preko gola.

Bagarić je u 84. minuti postigao pogodak za Širokobriježane i smanjio na 2:1, te tako donio kakvu-takvu neizvjesnost u derbi. Gosti su do kraja utakmice imali nekoliko pokušaja, a u sudijskoj nadoknadi Filipović je postavio konačnih 3:1.

Tako je Zrinjski došao do šeste titule prvaka Bosne i Hercegovine, te treću uzastopnu, čime su ispisali historiju, jer to ranije nije uspio uraditi niti jedan drugi klub.

(Scsport.ba, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)