VIDEO/ Hrvački zahvat

Kolašinac bez milosti: Bh. tenk 'razbio' protivnika, sudija mu oprostio

Sport 04.03.18, 19:16h

Sead kolašinac, fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, odigrao je danas cijelu utakmicu za Arsenal u gostujućem porazu kod Brightona (1:2).

Zmaj se uklopio u sivilo ostalih Topnika, ali je dospio na naslovnice medija zbog starta u 66. minuti.

Bh. tenk, kako ga zovu naši, ali i navijači Arsenala, bukvalno je "pregazio" i "raznio" protivničkog fudbala, a defanzivac BiH nije dobio ni žuti karton.

Stradao je Ezequiel Schelotto, desni bočni Brightona, dobio je loptu u for i krenuo prema golu Arsenala. No, tada se ukazao Kolašinac, koji ga je zaustavio.

Brightonov igrač ostao je ležati na terenu. Pomoć mu se ukazivala sedam minuta, nakon čega je zamijenjen.

Sudija Attwell, za ovaj možda nenamjeran, ali nepažljiv start, Kolašincu nije pokazao žuti karton, a da jeste, naš reprezentativac morao bi pod tuš, jer je već imao jednu javnu opomenu.