prvo kolo kvalifikacija za sp

Rukometaši Bosne i Hercegovine savladali Estoniju 31:24!

Sport 25.10.17, 21:36h

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Estoniju (31:24) u okviru prvog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se održava u Danskoj i Njemačkoj 2019. godine.

Naši rukometaši su od prvog minuta bili bolji na parketu Skenderije i na kraju su zasluženo upisali pobjedu i uspješno otvorili novi kvalifikacijski ciklus.

Unatoč velikim organizacijskim i finansijskim problemima rukometaši koje predvodi Bilal Šuman nisu imali problema sa slabašnom Estonijom.

Nakon prvih 30 minuta rezultat je glasio 18:10 za našu reprezentaciju, a posebno je bio raspoložen Benjamin Burić na našem golu.

On je upisao devet odbrana. I u drugom poluvremenu naša selekcija je sjajno igrala i u fazi odbrane i napada.

Rezultat se uglavnom kretao na oko šest do sedam golova prednosti za naše reprezentativce. Na kraju, slavili smo pobjedu rezultatom 31:24.

U narednom kolu naša reprezentacija za tri dana igra u gostima protiv Estonije. Rezultati by SofaScore.