Remi u Gabeli

Željezničar na Bilinom polju pobijedio Čelik sa 3:0

Sport 15.10.17, 20:16h

U posljednjoj utakmici 11.kola BH Telekom Premijer lige BiH nogometaši Željezničara kao gosti savldali su momčad Čelika rezultatom 0:3.

Prvi gol za 'plave' postigao je Saša Kajkut iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 35.minuti.

Domaći su bili u prilici da izjednače deset minuta kasnije preko Armina Duvnjaka, ali je golman gostiju Vedran Kjosevski loptu skrenuo u korner.

Prvo poluvrijeme proteklo je u nervoznoj i neopreznoj igri tako da su Zajko Zec i Sinan Ramović napustili teren zbog povreda.

U drugom dijelu utakmice zaigralo se otvorenije na obje strane, ali se napadači nisu proslavili.

Na O:2 Željezničar je povećao u 64. minuti. Ispred kaznenog prostora oboren je Asim Zec, a slobodni udarac je precizno izveo Jovan Blagojević i zatresao mrežu Mateja Markovića.

U 69.minuti rezultat je na 0:3 promijenio Goran Zakarić, sjajnim udarcem iskosa s oko 25 metara.

Do kraja susreta igralo se na središnjem dijelu Bilina polja, a oko 300 navijača Željezničara je proslavilo sigirnu pobjedu svoje ekipe.