VIDEO/ ODBRANIO TITULU U PREMIJER LIGI

Veliko slavlje u Mostaru: Zrinjski pregazio Slobodu i ponovo osvojio titulu prvaka Bosne i Hercegovine!

Sport 28.05.17, 18:50h

Pobjedom nad Slobodom od nadmoćnih 3:0, fudbaleri Zrinjskog odbranili su titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Plemići su poveli protiv Slobode već u 11. minuti susreta majstorskim golom Nemanje Bilbije, koji ih je u 42. minuti doveo i u vođstvo od 2:0. Za konačnih 3:0 pobrinuo se Samir Mešanović u 59. minuti utakmice.

Pogledajte goloce!

HŠK Zrinjski - FK Sloboda 3:0 [Golovi] (28.5.2017) by clipsbh

U Mostaru je prije ove utakmice vladala velika euforija, a navijači Zrinjskog već su unaprijed isplanirali slavlje koje je započelo odmah po završetku meča.  U gradu na Neretvi danas je sve bilo u znaku boja Zrinjskog.

ZRINJSKI: Pirić, Blaić, Graovac, Tomić, Lučić, Mešanović, Petrak, Katanec, Kukoč, Filipović, Bilbija.

SLOBODA: Muminović, Škahić, Salihović, Todorović, Efendić, Ordagić, Lazevski, Smajić, Hairilahović, Zec, Kalezić.

6. RADNIK 32 10 10 12 37:39 40

Zrinjski će u narednoj sezoni nastupiti u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a Željezničar i Sarajevo te pobjednik Kupa BiH Široki Brijeg u kvalifikacijama za Evropsku ligu.