Liga prvaka

Real u gostima pobijedio Bayern, Ronaldo zabio dva gola

Sport 13.04.17, 08:05h

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Realu, koji je početkom drugog dijela utakmice došao do izjednačenja

Fudbaleri madridskog Reala slavili su u gostima protiv münchenskog Bayerna s 2:1 u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka.

Njemački tim je bolje počeo meč i već u 25. minutu poveo s 1:0 golom Artura Vidala koji je glavom pogodio na asistenciju Thiaga Alcantare.

U posljednjim minutama prvog poluvremena dosuđen je penal za Bavarce, ali Vidal ovoga puta promašuje gol.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Realu, koji je početkom drugog dijela utakmice došao do izjednačenja. Strijelac je bio Cristiano Ronaldo na asistenciju Carvajala.

U ovom periodu igre igrač Bayerna Martinez u pravi dva nesmotrena faula i dobiva crveni karton, nakon čega je uslijedila potpuna dominacija Reala. Prilike ispred gola Neuera su se redale, a pobjedu španskom velikanu u 77. minutu donosi Ronaldo svojim drugim golom na utakmici.

U drugom sinoćnjem susretu Atletico je na svom stadionu savladao Leichester s 1:0. Jedini pogodak na tom meču s bijele tačke u 27. minutu postigao je Griezmann.