Evropska liga

Lyon bolji od Rome, Džeko odigrao cijeli meč

Sport 10.03.17, 09:19h

Konačan rezultat postavio je Alexandre Lacazette u sudijskoj nadoknadi fantastičnim pogotkom

Nogometaši Lyona sinoć su na domaćem terenu savladali Romu s 4:2 u prvoj utakmici osmine finala Evropske lige.

U sjajnoj utakmici postignuto je šest golova, a poveo je francuski tim golom Mouctara Diakhabija u 8. minuti.

Izjednačenje “Vučici” donio je Egipćanin Mohamed Salah u 20. minuti. Roma je došla u vodstvo u 33. minuti preko Federica Fazija.

Početkom drugog poluvremena Francuzi su uspjeli izjednačiti preko Corentina Tolissa, a novo vodstvo Lyonu donio je rezervista Nabil Fekir nakon lijepe solo akcije.

Konačan rezultat postavio je Alexandre Lacazette u sudijskoj nadoknadi fantastičnim pogotkom.

U ekipi Rome bh. reprezentativac Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta.

Celta Vigo je uspjela u finišu utakmice doći do pobjede protiv Krasnodara 2:1, dok je u okršaju belgijskih timova Genta i Genka bilo 2:5.

Schalke je u njemačkom susretu odigrao neriješeno protiv Borussije Monchengladbacha 1:1, a Bešiktaš je također uspio izboriti remi u gostima kod Olymipacosa 1:1.