SJAJNI KADETI

Utakmica za plasman: BiH pomela Tajvan, čak 50 poena Muse!

Sport 29.06.16, 20:09h

Kadetska košarkaška reprezentacija BiH danas je savladala Tajvan rezultatom 105 - 75 u borbi za plasman od 9. do 16. mjesta na SP u košarci u Španiji.

Nakon prve četvrtine, rezultat je 21:15 za reprezentaciju BiH.

Tajvan je parirao našim košarkašima, ali ipak je kvalitet BiH neupitan u odnosu na protivnika.

U drugoj četvrtini, apsolutna dominacija BiH. Musa je za poluvrijeme postigao 16 poena, dok je kod Tajvana najefikasniji bio Lin.

Rezultat nakon poluvremena: 44 - 26.

Treći period je protekao u istom ritmu kao i prethodni.

Košarkaši BiH su održavali prednost od dvadesetak koševa i kontrolisali tok meča. Ovaj period meča završen je 22-19 u korist BiH.

Konačan rezultat na kraju bio je 105:75, a najefikasniji u redovima BiH standardno bio je Džanan Musa sa nevjerovatnih 50 poena, dok je T.Lin zabio 27 za Tajvan.

Podsjećamo, BiH je jučerašnjim porazom od Australije ispala iz borbe za ozbiljniji učinak na SP-u, a utakmica protiv Tajvana bila je za plasman od devetog do 16. mjesta.