Balkansko prvenstvo u Pitestiju

Novi uspjeh bh. atletičara: Amel Tuka prvak Balkana na 800 metara!

Sport 26.06.16, 19:13h

Tuka će imati priliku da osvoji još jednu medalju u Rumuniji s obzirom na to da večeras trči štafetu 4x400 metara zajedno s Mujezinovićem, Rusmirom Malkočevićem i Semirom Avdićem

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je naslov prvaka Balkana na 800 metara.

Najbolji bh. atletičar je na Balkanskom prvenstvu u Pitestiju (Rumunija) slavio s rezultatom 1:47.69.

Drugi je bio Musa Hajdari s Kosova (1:48.55), a treći Rumun Valentin Catalin Voicu (1:50.16).

U utrci je nastupio još jedan bh. atletičar, Abedin Mujezinović koji je s rezultatom (1:50.73) osvojio osmo mjesto.

Tuka će imati priliku da osvoji još jednu medalju u Rumuniji s obzirom na to da večeras trči štafetu 4x400 metara zajedno s Mujezinovićem, Rusmirom Malkočevićem i Semirom Avdićem.