euro 2016

Poljska i Portugal prvi četvrtfinalisti, danas još tri susreta osmine

Sport 26.06.16, 10:32h

Na Evropskom nogometnom prvenstvu u Francuskoj danas će biti odigrana još tri susreta osmine finala.

U prvom susretu domaća selekcija Francuske u 15 sati u Lyonu igra protiv Irske, tri sata kasnije Njemačka se u Lillu sastaje sa Slovačkom, dok  u 21 sat u Touluseu igraju Mađarska i Belgija.

Reprezentacije Poljske i Portugala prvi su četvrtfinalni par EP-a.

Poljaci su u subotu u prvom susretu osmine finala nakon boljeg izvođenja penala eliminirali Švicarsku. U regularnom toku i nakon dva produžetka susret je završen 1:1.

Nogometaši Portugala su Lensu u produžetku utakmice pobijedili su Hrvatsku sa 1:0  (0:0, 0:0). Nakon 90 minuta igre susret je završen bez golova, a pobjednički gol u drugom produžetku postigao je Ricardo Quaresma u 117. minuti.

Nastup u četvrtfinalu jučer je izborila i reprezentacija Velsa, koja je pobijedila Sjevernu Irsku sa 1:0, autogolom Garetha McAuleyja u 75. minuti. Protivnik Velšana u četvrtfinalu bit će bolja ekipe iz večerašnjeg susreta Mađarska - Belgija.