video/ Prvog četvrtfinalistu odlučili penali

EURO 2016.: Nakon 1:1, Shaqirijevih fantastičnih makazica i produžetaka, u jedanaestercima ipak bolji Poljaci

Sport 25.06.16, 17:47h

Reprezentacije Švajcarske i Poljske sastale su se u osmini finala Evropskog fudbalskog prvenstva u Francuskoj.

Utakmica se igrala na stadionu „Geoffroy Guichard“ u Saint-Etienneu, a uzbudljivo je bilo i na terenu, ali i na tribinama, koje su okupirali švajcarski i poljski navijači.

U prvom poluvremenu pao je go za selekciju Poljske, a strijelac je Blaszcykowski u 39. minuti.

Međutim, Švicarci poravnavaju u 82. minuti susreta fantastičnim golom Shaqirija.

Prvog četvrtfinalistu Evropskog nogometnog prvenstva u Francuskoj odlučili su jedanaesterci.

Plasman među osam najboljih ekipa izborila je Poljska, koja je u prvom meču osmine finala boljim izvođenjem penala pobijedila Švicarsku sa 5:4. Rezultat nakon 90 minuta igre i dva produžetka bio je 1:1.

Švicarska je igrala u foramciji 4-2-3-1, što je na terenu izgledalo ovako: Sommer, Lichsteiner, Schar, Djourou, Rodriguez, Behrami, Xhaka, Mehmedi, Dzemaili, Shaqiri i Seferović.

Sa druge strane, Poljaci su nastupali u formaciji 4-4-2, ili na terenu Fabianski, Jedrzejczyk, Pazdan, Gilik, Piszczek, Grosicki, Maczynski, Krychowiak, Blaszcykowski, Milik i Lewandowski.

Mark Clattenburg sudio je današnji dvoboj između Švicarske i Poljske.