VIDEO/ FURIJA PREJAKA ZA BIH

Prijateljski meč završio porazom: Zmajevi izgubili 3:1, Spahić udario Španca i zaradio crveni karton

Sport 29.05.16, 20:05h

Prijateljska utakmica protiv Španije završila je porazom Zmajeva od 3:1, premda je rezultat u konačnici mogao biti i drugačiji

Zmajeve je skupo koštalo isključenje Emira Spahića u nadoknadi prvog poluvremena, ali su do kraja utakmice uspjeli ne primiti još koji zgoditak, a imali su nekoliko odličnih prilika da dođu do izjednačenja

Prvi pogodak pao je već u 11 minuti sausreta, a gol za Španiju postigao je Nolito. Slabo smo intvenisali nakon kornera. Nolito je šutirao sa lijeve strane iskosa i pogodio nebranjeni dio Beogovićevog gola.

Samo sedam minuta mreža Zmajeva ponovo se zatresla, a strijelac je i ovoga puta bio Nolito.

U 23 minuti prvog poluvremena Emir Spahić vraća Zmajeve u život, nakon kornera pogađa mrežu Asegnja za 2:1.

A onda u nadoknadi prvog poluvremena dobija crveni karton! David Silva i Ognjen Vranješ su se pogurali kod aut-linije, a Spahić je u naguravanju u lice udario Azpilicuetu.

U drugom poluvremenu Zmajevi su imali nekoliko prilika da dođu do izjednačujućeg pogotka, no sve su ostale neiskorištene.

Španci su to iskoritsili u 90. minuti, kada Pedro postiže treći gol u trenutku kada su svi čekali da sudija odsvira kraj.

Španija-BiH 3:1 by redakcija1

Današnji prijateljski meč između reprezentacija Španije i BiH odigran je na AFG Areni, stadionu kapaciteta skoro 20.000 sjedećih mjesta. Ovaj moderni stadion otvoren je 2008. godine.

Ekipe su nastupile u sljedećem sastavu:

BiH: Begović, Spahić, Vranješ, Zukanović, Bešić, Hadžić, Kolašinac, Pjanić, Višća, Hodžić, Džeko.

Španija: Asenjo, Bellerín, San José, Bartra, Azpilicueta, Bruno, Cesc, Marco Asensio, Silva, Nolito i Aduriz.