Liga prvaka

Remi Astane s Benficom, Wolfsburg slavio u Moskvi

Sport 25.11.15, 21:26h

Nogometaši Wolfsburga došli su na korak do plasmana u osminu finala Lige prvaka, nakon što su večeras u Moskvi, u prvom meču petog kola B-grupe pobijedili CSKA sa 2:0

Trećom pobjedom njemački tim je preuzeo lidersku poziciju na tabeli sa dva boda više od PSV-a i tri boda prednosti nad Manchester Unitedom, koji imaju utakmicu manje.

Wolfsburg je poveo autogolom Igora Akinfeeva u 67. minuti, a Andre Schuerrle postavio je konačan rezultat dvije minute prije kraja susreta.

Astana je u petom kolu C-grupe na svom terenu remizirala s favoriziranom Benficom 2:2, a strijelac drugog gola za kazahstanski tim bio je bh. reprezentativac Marin Anićić u 31. minuti. Prethodno je Astanu u vodstvo doveo Patrick Twumasi u 19. minuti, a portugalski tim je golovima Raula Jimeneza u 40. i 73. minuti uspio doći do boda.

Benfica je vodeća u grupi s deset bodova, tri više od Atletico Madrida koji večeras igra s Galatasarayem koji zauzima treće mjesto sa četiri boda. Astana je posljednja u grupi s tri boda.