Danas u Tuzli doček olimpijskog Tima Specijalne olimpijade BiH iz Los Angelesa

Sport 04.08.15, 08:20h

Povratak olimpijskog Tima Specijalne olimpijade Bosne i Hercegovine iz Los Angelesa najavljen je za danas

Ljetne olimpijske igre Specijalne olimpijade u Los Angelesu, na kojima je učestvovalo više od 6.500 sportista iz 165 zemalja svijeta zatvorene su u nedjelju navečer.

Takmičari BiH su na ovim igrama osvojili 11 medalja od čega jednu zlatnu, sedam srebrnih i tri bronzane medalje.

Zlatnu medalju u plivanju osvojio je Adnan Pribišić u trci na 25 metara prsno, a sreberne Miro Vasić u disciplini 25 metara slobodno, Zorica Mitrović u disciplini 25 metara slobodno i Irmela Peranović u disciplini 50 metara slobodno.

U atletici su srebrene medalje osvojili Admir Ašćerić, Almin Bjelica i Vedrana Nović u utrkama na 200 metara te Irma Juhić u stonom tenisu.

Bronzane medalje osvojili su Admir Ašćerić u atletici u disciplini 400 metara, Miro Vasić u plivanju na 50 metara slobodno i Irma Juhić u stonom tenisu.

Ženska Unified nogometna reprezentacija osvojila je četvrto mjesto, a Kristina Klačar u atletici peto mjesto u trci na 200 metara, te šesto mjesto u skoku udalj.

Dolazak reprezentacije u Tuzlu planiran je za 16.00 sati.