Video / Trijumf plavih

Željezničar slavio na Malti: Pogledajte pogotke kojima je Rijad Bajić srušio Balzan!

Sport 30.06.15, 19:52h

Fudbaleri Željezničara pobijedili su ekipu malteškog Balzana rezultatom 2:0, u prvom susretu 1. pretkola Evropske lige

Viceprvak Bosne i Hercegovine nije imao većih problema u gostima protiv ekipe sa Malte. Tim s ''Grbavice'' do prve ovosezonske pobjede u evropskim takmičenjima predvodio je prvi strijelac ekipe Rijad Bajić, koji je u prvih deset minuta utakmice postigao dva gola.

Naime, nakon što je u 3. minutu meča Bogdanović oboren u šesnaestercu domaćeg tima, sudija je pokazao na bijelu tačku, a precizan izviđač penala bio je Bajić. Sedam minuta kasnije isti igrač je povisio na 2:0.

Željezničar je dominirao tokom cijelog susreta, a Balzan nije imao odgovor na dobru igru gostujućeg tima, te je nemoć na terenu iskazivao grubim prekršajima koji su rezultirali velikim brojem opomena.

Sarajevski ''plavi'' do kraja meča su imali još nekoliko prilika za povećanje prednosti, ali nisu uspjeli treći put zatresti mrežu domaćeg golmana.

Ekipa Milomira Odovića stekla je solidnu prednost pred revanš susret koji će za sedam dana biti odigran na stadionu ''Grbavica'' u Sarajevu.