VIDEO/ MAGIČNO FUDBALSKO VEČE U TORINU

Trijumfalni povratak Stare dame: Juventus savladao Real rezultatom 2:1

Sport 05.05.15, 22:44h

U prvom susretu polufinala Lige prvaka Juventus je sa 2:1 savladao Real Madrid u Torinu.

Veliki derbi svjetskog fudbala odigrali su večeras Juventus i Real Madrid u Torinu.

Iako je aktuelni prvak Evrope važio za favorita protiv povratnika na veliku scenu, Juventusa.

Međutim, ako je neko mislio kako će se najtrofejniji italijanski klub i jedan od najslavnijih klubova u istoriji fudbala lako predati, taj se grdno prevario.

Juventus je odlično otvorio utakmicu, a sjajni Carlos Tevez pravio je mnogo problema odbrani Reala, koja se nikako nije mogla navići na Sergia Ramosa na mjestu centralnog veznog.

Već u devetoj minuti Juventus je poveo i to golom, koje li ironije, bivšeg igrača Reala Alvara Morate.

Tek nakon primljenog gola, Real je krenuo ofanzivnije ka golu na kojem je stajao legendarni Gianluigi Buffon.

Otvorenija igra Kraljeva isplatila im se u 27. minuti, kada je glavom za 1:1 pogodio Cristiano Ronaldo.

U nastavku je Juventus poveo golom sa bijele tačke, kojeg je postigao Tevez, kojeg je predhodno srušio Carvajal.

Pobjeda Juventusa u polufinalu Lige prvaka, i to protiv branioca titule, definitivno je potvrda povratka Stare dame na veliku scenu.

Goal Álvaro Morata - Juventus 1-0 Real Madrid... by Bayeo

Cristiano Ronaldo Goal Juventus vs Real Madrid 1-1 by livegoalshd

Carlos Tevez Goal Juventus vs Real Madrid 2-1 by livegoalshd