Video / Porto i PSG poraženi

Liga prvaka: Bayern i Barcelona prvi polufinalisti!

Sport 21.04.15, 22:49h

Nogometaši Bayerna i Barcelone prvi su polufinalisti Lige prvaka

Bavarci su večeras u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka na Alianz Areni pregazili Porto sa čak 6:1, što im je bilo više nego dovoljno da nadoknade zaostatak iz prve utakmce u kojoj su poraženi sa 3:1, te izbore polufinale najprestižnijeg evropskog takmičenja.

Barca je u drugoj utakmici rutinski slavila protiv PSG-a sa 2:0, te sa konačnih 5:1 prošla u polufinale.

Bavarcima je trebalo samo dvadesetak minuta da ostvare rezultat koji im je donosio dalji plasman. Thiago Alcantara je u 14. minuti doveo Bayern u vodstvo, a na 2:0 povisio je Jerome Boateng u 22. minuti. Do kraja poluvremena njemački tim je postigao još tri gola. Robert Lewandowski je u 27. minuti pogodio za 3:0, devet minuta kasnije Thomas Muller je povisio na 4:0, a poluvrijeme je zaključio Robert Lewandowski svojim drugim golom u 40. minuti.

U drugom poluvremenu Porto je uspio preko Jacksona Martineza ublažiti poraz u 74. minuti, a konačan rezultat 6:1 postavio je Xabi Alonso u 88. minuti.

Drugi polufinalist je Barcelona koja je i u uzvratnom susretu na Nou Campu pobijedila Paris Saint Germain sa 2:0. Strijelac oba gola bio je Neymar u 14. i 34. minuti. Barcelona je slavila i u prvom meču u Parizu s 3:1 te je s ukupnih 5:1 izborila dalji plasman.