U DERBIJU 16. KOLA PREMIJER LIGE BiH

Željezničar pobijedio Olimpic 3:0

Sport 01.03.15, 17:43h

Fudbaleri Željezničara pobijedili su Olimpic s 3:0 u derbi susretu 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine koji se igrao na stadionu ''Grbavica''.

Željezničar je u duelu gradskih rivala došao do visoke prednosti već u prvom poluvremenu golovima iskusnog napadača Zorana Kokota, koji je u svom debiju za Željezničar golove postigao u 13. i 32. minutu.

Olimpic u prvom poluvremnu nije imao mnogo šansi, dok je domaćin dominirao i nizao šanse pred golom gostujućeg golmana Tomovića.

U drugom poluvremenu Olimpic je zaigrao nešto bolje, ali pitanje pobjednika bilo je riješeno u 49. minutu kada je napadač tima s ''Grbavice'' Rijad Bajić postigao pogodak iz slobodnog udarca za konačnih 3:0.

Gosti do kraja utakmice nisu uspjeli smanjiti rezultatski deficit, a nije im pomoglo ni isključenje Bojana Regoje u 83. minutu utakmice.

Željezničar je pobjedom zadržao priključak za vodećim timovima Premijer lige, koji su u 16. kolu također ostvarili pobjede.

''Plavi'' se nalaze na četvrtom mjestu tabele, četiri boda iza prvoplasiranog Širokog Brijega, dva iza Sarajeva, te bod iza trećeplasiranog Zrinjskog.