Video / Utakmice osmine finala

Liga prvaka: Monaco iznenadio Emirates, Spahićev Leverkusen savladao Atletico

Sport 25.02.15, 22:51h

Bayer Levercusen, za koji igra naš reprezentativac Emir Spahić, savladao je večeras Atletico Madrid rezultatom 1:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka

Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova, ali u 57. minuti Bayer dolazi do vodstva. Bellarabi je loptu dodao Calhanogluiju, koji u trku zakucava Moyi

Do kraja utakmice igralo se grubo ali bez izraziti šansi, a Atleticov igrač Tiago je uspio zaraditi crveni karton u 77. minuti. Emir Spahić je fantastično odigrao svih 90. minuta.

Arsenal je na Emiratesu poražen od gosujućeg Monaca rezultatom 3:1.

Kneževi su utišali Emirates u 38. minuti, kada Kandogbia postiže pogodak za vodstvo Monaca od 1:0, a sa tim se rezultatom otišlo na odmor. Već u osmoj minuti drugog poluvremena stiže novi šok za topnike. Naime, igrači Monaca su odigrali fantastičan kontranapad, Martial je proigrao Berbatova koji je rutinski matirao Ospinu za 2:0.

Arsenal je uspio zabiti u 91. minuti utakmice kada rezervista Oxlade-Chamberlain pogađa za 1:2. Međutim to nije bio kraj mukama topnika, jer je u 95. minut Monaco stigao do trečeg pogotka preko Ferreira.