Svjetsko prvenstvo u Kataru

Rusija deklasirala BiH, Zmajevi završili na 20. mjestu

Sport 27.01.15, 16:56h

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine zauzela je 20. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru, prilikom premijernog nastupa na nekom od velikih takmičenja u kojem je upisala trijumf nad Iranom i šest poraza (Austrija, Makedonija, Tunis, Hrvatska, Bjelorusija i Rusija), javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranici selektora Dragana Markovića u današnjem meču za plasman deklasirani su od Rusije, rezultatom 28:42.

U prvom poluvremenu BiH je dobro igrala do 19. minuta kada je stekla prednost 13:10. Međutim, od tada pa do odlaska na odmor kola su opet krenula nizbrdo, te Rusi prave veliki preokret i prvi dio igre okončavaju u svoju korist - 20:16.

Drugo poluvrijeme donijelo je totalni potop BiH. Rusi su apsolutno dominirali i "razbili" protivnika sa konačnih 42:28.

Iran je završio na 21. mjestu savladavši danas Saudijsku Arabiju (26:22), dok je pretposljednju 23. poziciju na SP zauzeo Čile nakon što je pobijedio Alžir - 30:28.

Od 17 sati za 17. mjesto razigravat će Bjelorusija i Češka Republika. Na SP sutra (srijeda, 28. januara) igrat će se utakmice četvrtfinala u kojima će se sastati: Hrvatska – Poljska, Katar – Njemačka, Slovenija – Francuska, Danska – Španija, piše Anadolu Agency (AA).