Formula 1

Hamilton pobjedom u Abu Dhabiju po drugi put svjetski prvak

Sport 23.11.14, 17:16h

Vozač Mercedesa Britanac Lewis Hamilton pobjedio je na 19. i posljednjoj ovosezonskoj utrci Formule 1 koja je danas vožena u Abu Dhabiju te po drugi put postao svjetski prvak, javlja Anadolu Agency (AA).

Hamilton je na pisti Yas Marina u glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata, dugoj 5.554 metra, sa prolaznim vremenom 1.39.02.619 osvojio drugi šampionat u karijeri.

Drugoplasirani u Abu Dhabiju bio je brazilski vozač Williams Mercedesa Felipe Massa, a za Halitonom je kasnio 2,5 sekundi. Utrku kao trećeplasirani okončao je Finac Valtteri Bottas također, iz Williams Mercedesa, sa blizu pola minute zaostatka.

Prva utrka Formule 1 u idućoj sezoni će se voziti 2015. godine u Australiji.

Ovo je poredak prvih deset sa utrke u Abu Dhabiju:

1. Lewis Hamilton (Mercedes)

2. Felipe Massa (Williams-Mercedes)

3. Valtteri Bottas (Williams-Mercedes)

4. Daniel Ricciardo (Red Bull-Renault)

5. Jenson Button (McLaren-Mercedes)

6. Nico Hulkenberg (Force India-Mercedes)

7. Sergio Perez (Force India-Mercedes)

8. Sebastian Vettel (Red Bull-Renault)

9. Fernando Alonso (Ferrari)

10. Kimi Raikkonen (Ferrari)

Na prvom mjestu među pilotima ove sezone nalazi se Lewis Hamilton sa 384 osvojena poena, dok je u poretku konstruktora prvi Mercedes sa 301 bodom.