Premijer liga BiH

Pobjede Sarajeva i Željezničara za kraj polusezone

Sport 23.11.14, 15:14h

Nogometaši Sarajeva i Željezničara pobjedama su završili jesenju polusezonu u Premijer ligi BiH.

Sarajevo je u okviru 15. kola na gostovanju u Tuzli savladalo Slobodu sa 2:0. Strijelci su bili Puzigaća u 77. minuti iz penala i Okić u 90. minuti.

Sarajevo je zahvaljujući ovoj pobjedi preteklo Zrinjski na drugom mjestu na tabeli.

Željezničar se od svojih navijača oprostio pobjedom na Grbavici nad zeničkim Čelikom, rezultatom 2:1.

Bajić je doveo Željezničar u vodstvo u 4. minuti, a isti igrač je u 21. minuti udvostučio prednost svog kluba. Konačan rezultat 2:1 postavio je Kojić u 45. minuti.

Ovom pobjedom Željezničar je preuzeo četvrto mjesto na tabeli, ispred gradskog rivala Olimpica.

Ubjedljivu pobjedu ostvarila je Slavija, koja je u Lukavici pobijedila Drinu sa 6:1. Golove za Slaviju postigli su Lemez (9.), Salković (16.), Popović (63.), Lambulić (75., 90.) i Kokot (90.), dok je jedini gol za Drinu postigao Filipović (13.).

Jedini meč bez golova danas su odigrali Vitez i Travnik.

Titulu jesenjeg prvaka osvojio je Široki Brijeg, koji je u subotu u Mostaru remizirao sa Zrinjskim 0:0.