Zlato za SAD

Ameri pregazili Srbe rezultatom 129:92!

Sport 14.09.14, 22:54h

Košarkaška reprezentacija Amerike novi/stari je prvak svijeta budući da su u finalnom meču slavili protiv Srbije rezultatom 129:92.

Košarkaši susjedne Srbije osvojili su srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu, jer u finalu nisu mogli da pariraju "vanzemaljskom" SAD timu.

Košarkaši Srbije ubjedljivo su poraženi od Sjedinjenih Američkih Država 129:92.

Srbija je predvođena Teodosićem povela 15:7 i tu stala. SAD je kanonadom trojki (11/15) iz minuta u minut podizao razliku, te na krilima Irvinga i Hardena stekao 67:41 na poluvremenu.

I u trećem periodu Amerikanci su dali Srbiji više od 30 poena, te prije posljednje četvrtine prešli granicu od 100 poena.

U reprezentaciji Srbije 18 poena Bjelice i Kalinića i 15 Bogdanovića su bili nedovoljni za trijumf.

Ovom pobjedom reprezentacija SAD-a peti put u istoriji i drugi put uzastopno postala je svjetski šampion u košarci.

Podsjetimo, treće mjesto na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu pripalo je reprezentaciji Francuske dok su kao četvrti kući otišli Litvanci.