MUK NA KOŠEVU

Željezničar u posljednjoj minuti ostao bez plasmana u treće pretkolo Evropske lige

Sport 23.07.14, 08:40h

Nogometaši Željezničara nisu uspjeli da se plasiraju u treće pretkolo UEFA Europa lige.

Nakon remija bez golova u prvom meču drugog pretkola, Željezničar je u uzvratnom susretu večeras u Sarajevu, na stadionu "Asim Ferhatović Hase" odigrao neriješeno 2:2 sa Metalurgom iz Skoplja koji je zahvaljujući golovima u gostima prošao u narednu rundu.

Željezničar je do 90. minute imao rezultat koji ga je vodio u treće pretkolo, ali su gosti iz Makedonije, golom Krsteva iz slobodnog udarca u drugoj minuti sudijske nadoknade, došli do izjednačenja i daljeg plasmana.

Domaći su poveli u 16. minuti autogolom Ninoslava Dodevskog, a na 2:0 povisio je Riad Bajić u 54. minuti.

Marjan Radeski je u 62. minuti smanjio na 2:1, a Mile Krstev u 90. pogodio za konačnih 2:2.

Metalurg će u trećem pretkolu igrati pobjednikom dvoboja Budućnost - Omonia.